Męskie ubrania na lato

Chociaż panowie mają nieco mniejszy wybór jeśli chodzi o różne rodzaje ubrań letnich niż panie, to jednak nie jest on wcale taki mały. Natomiast najogólniej można podzielić męskie ubrania na codzienne oraz bardziej eleganckie.

Większość panów, którzy wracają z pracy albo właśnie są na urlopie ubiera najchętniej podkoszulek i szorty. Mężczyźni, którzy mają nienaganną figurę wolą raczej dopasowane t-shirty. Bez problemu mogą też chodzić w jasnych kolorach. Natomiast jeśli ktoś chce zamaskować trochę swój brzuszek wybiera luźniejsze podkoszulki. Chociaż dla panów z nadwagą biel jest z pewnością niewskazana, to również wyszczuplająca czerń może nie być najlepszym pomysłem podczas upałów. Lepiej wybrać t-shirt w kolorze niebieskim, zielonym czy czerwonym. Młodzi mężczyźni i chłopcy często noszą podkoszulki z nadrukami, które mogą być zabawne lub związane z ich hobby. Podkoszulek powinien być zrobiony z bawełny. Dosyć przewiewne są również koszule z krótkim rękawem. Na co dzień można nosić tego typu koszule w kratkę czy też w jakieś bardziej wakacyjne wzory, chociażby palmy czy tropikalne owoce. Natomiast do pracy najlepsza będzie koszula gładka.

Niestety do biura czy na oficjalne spotkania nie można założyć krótkich letnich spodni. Natomiast warto wybierać ubrania z oddychających materiałów i w jasnych kolorach. Bardzo dobrze prezentują się spodnie i w ogóle całe garnitury z lnu. Mogą być białe lub beżowe. Wtedy na pewno łatwiej będzie przetrwać upalny dzień w pracy. Lniane spodnie i koszula to również dobry strój na wszelkiego rodzaju uroczyste spotkania rodzinne czy koktajl party. Jedyną wada lnu jest to, że dość mocno się mnie. Natomiast kiedy można już wymienić długie spodnie na coś swobodniejszego panowie mają do wyboru spodenki bardziej sportowe, militarne lub zupełnie luźne bermudy. Te ostatnie są szczególnie dobre na plażę. Można też w nich pływać. Jeśli chodzi o letnie buty i inne dodatki dla panów najbardziej popularne są oczywiście sandały i klapki, a poza tym czapeczki z daszkiem, które chronią głowę przed słońcem.