Eleganckie bluzki i tuniki na lato

Jakie będą najmodniejsze fasony, kolory i wzory jeśli chodzi o letnie bluzki 2012? Można wymienić kilka interesujących propozycji dzięki którym każda kobieta będzie mogła poczuć się naprawdę oryginalnie i elegancko.

Już właściwie od wiosny modne są wszelkie ubrania asymetryczne, w tym oczywiście bluzki. Bardzo ciekawie wygląda luźna bluzka na jedno ramię, ze skośnym wykończeniem. Natomiast bluzki z jednym ramiączkiem czy rękawem mogą być również bardziej dopasowane. Za to zwiewna z pewnością powinna być tunika. To bardzo odpowiedni strój na lato, bo jest przewiewny i lekki. Często tuniki są robione z bawełny albo żorżety, jednak jeśli wybieramy się na jakieś bardziej oficjalne spotkanie czy przyjęcie lepiej założyć jedwabną tunikę. Tego typu bluzka dobrze komponuje się z bardzo dopasowanymi spodniami. Tunika może mieć rękawki, ramiączka lub być wiązana na szyi. Jest to również odpowiednie ubranie dla młodych dziewcząt, które często traktują tunikę po prostu jako krótka sukienkę. Powinna mieć żywe kolory i może być gładka lub mieć ładne wzorki, na przykład motywy roślinne lub coś bardziej abstrakcyjnego.

Pośród innych często wybieranych przez panie eleganckich rodzajów bluzek na pewno można wymienić bluzki koszulowe. Są one odpowiednie zwłaszcza do pracy czy na spotkanie biznesowe. Wówczas zwykle kobiety zakładają klasyczną jasną koszulę zapinaną na guziki, z długimi rękawami i kołnierzykiem. Natomiast na inne okazje można też wybrać koszulę z rękawami krótkimi lub trzy czwarte, stójką oraz w żywych kolorach czy we wzorki. Uroczo wyglądają damskie koszule w drobne kwiatuszki, kratkę czy groszki. Z kolei panią, które lubią naprawdę niebanalne ubrania może spodobać się propozycja w postaci bluzki bombki. Jest ona również dosyć przewiewna. Warto jednak brać pod uwagę, że w takich bluzkach najlepiej wyglądają szczupłe panie. Natomiast latem żadna  z pań nie powinna stosować triku wyszczuplającego, który polega na noszeniu czarnych rzeczy. Ten kolor wyjątkowo mocno przyciąga promienie słoneczne. Można więc nosić go tylko wieczorem. Eleganckie bluzki zakładane w ciągu dnia mogą mieć takie barwy jak biały, żółty, różowy, błękitny, zielony, fioletowy czy beżowy.