Lekkie topy, koszulki, bluzeczki na jedno ramię

Trudno wyobrazić sobie letnia garderobę bez cienkich bluzeczek i topów. Można je nosić do letnich spodni, szortów i spódniczek. Pozwalają na tworzenie różnych połączeń kolorystycznych i stylizacji.

Topy najczęściej są dość krótkie. Mogą nawet odsłaniać prawie cały brzuch. Jednak często noszone są też dłuższe topy, które niektórzy nazywają już po prostu koszulkami. Zwykle są one bez rękawów. Mogą mieć grubsze lub cieńsze ramiączka, bywają wiązane na szyi, ale także trzymać się tylko na biuście. Najczęściej są dosyć dopasowane. Bardzo ważne jest to, żeby były zrobione z oddychających materiałów, nawet jeśli są elastyczne. Topy i koszulki nosi się na co dzień, bo nie nadają się raczej do pracy czy na oficjalne spotkania. Za to są idealne na wakacje. Zajmują mało miejsca w walizce, więc  można wziąć ich nieco więcej. Jeżeli wybieramy gładkie topy będziemy mieć więcej możliwości łączenia ich z różnymi dołami – gładkimi, we wzorki, z rozmaitych materiałów.

Natomiast takie letnie koszulki mogą być także zaskakujące i oryginalne. Bardzo ciekawie wyglądają bluzeczki na jedno ramię. W ogóle asymetria jest obecnie modna. W związku z tym top może mieć jedno ramiączko albo ładne wiązanie na jednym z ramion. Często asymetryczne bluzeczki bywają nieco luźniejsze i lejące. Bywa też tak, że mają skośne wykończenie. Łanie wyglądają również asymetryczne tuniki na lato. One z kolei zwykle mają jakieś niebanalne wzorki. W ogóle ważne jest to, żeby zdać sobie sprawę iż letnie koszulki, jakie kupuje co roku każda z nas wcale nie muszą być nudne i nijakie. Wystarczy poszukać nieco innego fasonu, żywych kolorów czy czegoś z wyjątkowo ładnymi ramiączkami. Wtedy codziennie będzie można wyglądać inaczej. Topy i koszulki można ubierać w rożnym stylu, na przykład bardziej sportowym albo zdecydowanie kobiecym. Panie, które mają nienaganna figurę spokojnie mogą nosić dopasowany top i krótka spódniczkę. Ważne jest również to, że dzięki takim ubraniom łatwiej jest przetrwać nawet największe upały. Nie warto więc męczyć się wtedy w t-shirtach.